"10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı"

  "Ceyhan Cumhuriyet Başsavcısı Ufuk Mustafa SÜREN  ve Ceyhan Adalet Komisyonu Başkanı Sibel YILMAZ'dan 10 Kasım Atatürk'ü Anma Günü Mesajı"


           Vefatının 82’nci yıl dönümünde Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü minnet ve şükranla anıyoruz.

         Gazi Mustafa Kemal Atatürk, göstermiş olduğu önderlikle, Türk milletinin giriştiği kurtuluş mücadelesinin zafere ulaşmasında ve milli iradeyi, temel hak ve özgürlükleri önceleyen, hedefi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak olan Türkiye Cumhuriyetinin kurulmasında tarihi bir rol üstlenerek dünyanın takdirini ve saygınlığını kazanmıştır.
         Atatürk’ün “en büyük eserim” dediği Türkiye Cumhuriyeti, 97’nci yılına erişti. Bu büyük kazanımı 97 yıldır olduğu gibi güven ve istikrar ile korumak ve daha ileri noktalara taşımak hepimizin ortak görevidir.
         Türk yargısı da, Cumhuriyetimizi; demokrasi, insan hakları ve evrensel hukuk çerçevesinde adalet üzere payidar kılmak için üzerine düşen her türlü görev ve sorumlulukları yerine getirmeye devam etmektedir. Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsında ülkemizin ve milletimizin bekası için canlarını feda eden bütün şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyoruz.
   

  Adres

  Türlübaş Mah. Doktor Mahir Alp Boydak Bulvarı No:30 CEYHAN / ADANA

  Telefon

  0 322 6131003 - 0 322 6139219

  Fax : 0 322 6137501

  E-Posta

  ceyhancbsisaretadalet.gov.tr

  © 2020 CEYHAN ADLİYESİ Resmi İnternet Sitesidir. Tüm hakları saklıdır.

  Sitemizi Bugün : 101 - Toplam : 358346 kişi ziyaret etmiştir.